Rękawiczki hybrydowe i ich zalety

grupa-anmar - rekawiczki hybrydowe 1.jpg

Odpowiednie środki ochronne są wykorzystywane w bardzo wielu miejscach. Oczywiście większość osób kojarzy je z miejscami takimi jak szpitale czy przychodnie, ale coraz częściej w wielu branżach gospodarki zauważyć można zwiększającą się potrzebę na odpowiednie środki ochrony osobistej. Do takich na pewno zaliczają się takie, jak właściwie dobrane rękawiczki ochronne.

Jakie rękawiczki wybrać?

Wybór rękawiczek ochronnych to nie tylko dopasowanie ich pod kątem wielkości, ale również konieczność zadecydowania, z jakiego materiału są wykonane. Do najbardziej popularnych zalicza się rękawiczki ochronne wykonane z nitrylu oraz z winylu. Nitrylowe wskazywane są jako te, które o wiele lepiej się rozciągają, ponadto są odporne na wiele różnorodnych substancji. To sprawia, że często są stosowane na przykład w warsztatach samochodowych, ze względu na fakt, iż nie wchodzą w reakcję ze stosowanymi w nich olejami czy innymi substancjami. Rękawiczki winylowe zaś często są przez użytkowników wskazywane jako znacznie wygodniejsze, nie powodujące pocenia się dłoni.

Rekawiczki hybrydowe rozwiązaniem dla każdego

Rekawiczki hybrydowe są niezwykle ciekawym rozwiązaniem, które łączy w sobie cechy obu materiałów, czyli nitrylu oraz winylu. Połączenie tych materiałów umożliwiło stworzenie niezwykle ciekawego produktu końcowego, który zapewnia rękawiczkom cechy tak pożądane przez klientów. Nitryl jest syntetycznym kauczukiem, który nie powoduje podrażnień i uczuleń, podobnie jak kauczuk naturalny. To zaś cecha niezwykle pożądana zwłaszcza w miejscach, gdzie pracownicy noszą rękawiczki większość czasu, na przykład w gastronomii. Z kolei winyl jako tworzywo sztuczne daje bardzo dużą odporność na uszkodzenia jak również wiele substancji, z którymi maja kontakt. Połączenie tych materiałów przy tworzeniu rękawiczek hybrydowych zapewnia uzyskanie cech, które posiadają osobno w jednym, doskonale dopasowanym produkcie.

Cechy rękawiczek hybrydowych

Rekawiczki hybrydowe z racji połączenia w nich dwóch odmiennych materiałów nie powodują podrażnień. Takie rozwiązanie jest korzystne zwłaszcza dla osób, które cierpią na różnorodne alergie i mają skłonną do podrażnień, suchą skórę. Jednocześnie zaś doskonale się rozciągają, co eliminuje konieczność produkowania ich w kilku rozmiarach, aby dopasować jak najlepsze dla każdego użytkownika.

Rękawiczki hybrydowe dostępne są w ofercie Grupa Anmar