Popularne atrakcje we Frankfurcie

sindbad - sindbad (11) .jpg

Frankfurt nad Menem to dynamicznie rozwijające się miasto w centralnej części Niemiec. Oferuje ono bardzo dużo atrakcji turystycznych dla odwiedzających. W tym artykule dowiesz się o najpopularniejszych z nich.

Atrakcje we Frankfurcie nad Menem

Bardzo popularna jest Römerberg, czyli zabytkowa dzielnica Frankfurtu z charakterystycznym ratuszem, kolorowymi domami i urokliwymi kawiarniami. To serce starego miasta, w którym odbywają się liczne imprezy i festiwale. Co roku jest licznie odwiedzana przez turystów z całego świata.

Niemniej popularna jest katedra św. Bartłomieja. To imponujący gotycki kościół, który razem z wieżą mierzącą 95 m. jest jednym z najwyższych budynków w mieście. Najlepiej odwiedzić wnętrze katedry, gdzie znajdują się piękne witraże oraz rzeźby.

Frankfurt nad Menem

We Frankfurcie znajduje się Stare Miasto. Mowa tutaj o urokliwej dzielnicy, która wyróżnia się wąskimi uliczkami oraz zabytkowymi domami. Do tego dolicza się sklepiki z tradycyjnymi produktami. To niepowtarzalne miejsce, w którym można poczuć klimat starej Europy i odpocząć od zgiełku miasta.

Bardzo popularne wśród turystów jest Muzeum Sztuki Starej i Nowoczesnej. To jeden z najistotniejszych muzeów sztuki zlokalizowanych na Starym Kontynencie. Znajdują się w nim liczne dzieła sztuki od epoki średniowiecza do współczesności. W muzeum można zobaczyć prace takich artystów jak Rembrandt, Monet czy Andy Warhol.

Inne Atrakcje we Frankfurcie nad Menem

Bardzo popularny jest Palmengarten. Mowa tutaj o pięknym parku botanicznym rozciągającym się na powierzchni 22 hektarów. W tym miejscu można podziwiać różnorodne rośliny z całego globu i zrelaksować się pośród zielonej natury.

Będąc we Frankfurcie, warto też udać się do Muzeum Goethego. Poświęcone jest ono życiu i twórczości Johanna Wolfganga von Goethego, znanego niemieckiego poety i pisarza. W muzeum znajduje się wiele eksponatów, dokumentów i rękopisów, które ukazują jego życie i twórczość. Oczywiście to nie koniec atrakcji, które warto zobaczyć, będąc we Frankfurcie.