Proste księgowanie – czy to możliwe?

Proste księgowanie – czy to możliwe?

Prowadzenie księgowości wcale nie musi być trudne i czasochłonne. Trzeba jedynie wybrać darmowy program do fakturowania, który ułatwi to zadanie. O czym należy pamiętać szukając programu księgowego?

Jakie funkcje muszą znaleźć się w każdym programie księgowym?

Wybierając darmowy program do fakturowania koniecznie trzeba zwrócić uwagę, by był rozbudowany i umożliwiał różnorodne działania.

Ważna jest możliwość wystawiania faktur zaliczkowych, proforma czy korygujących. Dla wielu firm będzie również konieczne prowadzenie magazynu. Bardzo przydatna funkcja jest prowadzenie windykacji czy analiza płatności długoterminowych. Dzięki temu przedsiębiorca będzie mógł na bieżąco śledzić kondycję finansową firmy.

Wybierając darmowy program do fakturowania warto zwrócić uwagę, by był on prosty w obsłudze. Najczęściej przedsiębiorcy nie mają czasu, by zagłębiać się w tajniki księgowości. Dobry program księgowy wiele czynności wykonuje automatycznie. Zupełnie niepotrzebne jest ręczne wpisywanie daty, numeru faktury czy podatku Vat.

Bezpieczeństwo dokumentów czy łatwy dostęp?

Wybierając dobry darmowy program do fakturowania nie trzeba ograniczać się do jednej z tych zalet.

Dobre programy księgowe można obsługiwać nie tylko na komputerze firmowym. Warto zadbać, by przedsiębiorca miała dostęp do księgowości również z komputera domowego, laptopa czy nawet smartfona.

Korzystanie z wielu nośników nie może mieć wpływu na bezpieczeństwo danych. Dobry Darmowy program do fakturowania ma zabezpieczenia, które są gwarancją, że do danych firmy nie będą miały dostępu osoby nie powołane.

Istnieje możliwość zabezpieczenia dostępu do programu księgowego dodatkowym sms-em, który zostaje wysłany na telefon pracownika upoważnionego do wglądu w dokumenty firmy.

Wybierając darmowe programy do fakturowania warto skoncentrować się na tych, które umożliwiają wysyłanie danych mailem. W dzisiejszych czasach jest to funkcja niezbędna. Warto pamiętać, że dane mogą zostać zabezpieczone tak, by tylko odbiorca mógł je odczytać.