Jakie akcesoria do nurkowania najlepiej kupić?

Nurkowanie w obecnych czasach możliwe jest na wiele różnych sposobów. Jednakże najpierw należy wyposażyć się w niezbędne akcesoria do nurkowania.

Jakie akcesoria do nurkowania wybrać?

Warto pamiętać o tym, że inne akcesoria będą wymagane do snorekingu, a inne do nurkowania bezdechowego bądź technicznego. Ponadto przy wyborze sprzętu duże znacznie będzie miał nie tylko styl nurkowania, ale także i miejsce. Należy przede wszystkim wyróżnić nurkowanie wrakowe, a także jaskiniowe.

Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że podstawowy sprzęt do nurkowania będzie złożony ze specjalnej maski, płetw, a także fajki. Wszelkie tego typu elementy możemy kupić samodzielnie bądź można także postawić na kupno gotowych zestawów do nurkowania.

Zestawy do nurkowania

Na rynku dostępne są różne zestawy do nurkowania. Można na przykład kupić zestaw do nurkowania SMACO. Wyposażony jest w modele masek, fajek, a także płetw do nurkowania. Z tego powodu każda osoba powinna znaleźć coś właściwego dla siebie. Podczas wyboru powinniśmy kierować się własnymi indywidualnymi potrzebami, a także oczekiwaniami i preferencjami.

Warto zaznaczyć, że maski do nurkowania mogą być wyposażone w szybę dzieloną bądź pojedynczą. Podczas wyboru takiej maski dostępne są modele panoramiczne oraz modele, które mają wbudowany aparat/kamerę. Świetną widoczność powinny nam zapewnić maski z pojedynczą szybką, lecz nie będą nadawać się dla osób, które noszą szkła korygujące. Ponadto maski z szybą dzieloną będą wyposażone w nosek. Możemy również dobrać do nich szkło korekcyjne.

Inne akcesoria do nurkowania

Warto pamiętać o tym, że bardzo szerokie pole widzenia zagwarantują nam specjalne maski panoramiczne. Jednakże niezależnie od wybranego rodzaju maski, musimy także mieć na uwadze parametry dotyczące szczelności, a także koloru kołnierza. Ponadto bardzo ważne jest również dopasowanie jej do naszej twarzy – musi solidnie się trzymać.

Warto zaznaczyć, że fajki do nurkowania pomogą nam oddychać przy zanurzonej głowie, a także sygnalizują obecność nurka w wodzie. Podczas jej kupna musimy mieć na uwadze przede wszystkim długość, a także średnicę. Najlepiej, żeby była krótka. Należy pamiętać, że optymalna średnica wyniesie od dwóch do trzech centymetrów.

.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy DIVEZONE.pl.