Najlepszy fryzjer i kosmetyczka w Warszawie? Wiemy, jak ich znaleźć!

Zarówno fryzjer, jak i kosmetyczka to kreatorzy naszego wizerunku. Dlatego właściwy wybór salonu jest tutaj szczególnie ważny. Niestety znalezienie dobrego fryzjera i kosmetyczki nie należy do łatwych zadań. W związku z tym postanowiliśmy podpowiedzieć Wam, czym się kierować, szukając dobrego fryzjera i kosmetyczki.

Jak znaleźć dobrego fryzjera?

Wybór dobrego fryzjera w dzisiejszych czasach to jak szukanie igły w stogu siana. Najbardziej rzetelną wskazówką są jednak opinie znajomych, czyli tzw. poczta pantoflowa. To niewątpliwie najlepsze źródło informacji, zaraz obok powszechnego Internetu. Szukając dobrego fryzjera, warto także prześledzić fora internetowe, portale społecznościowe oraz obfitujący w polecane salony portal https://www.moment.pl/fryzjer/warszawa. Często okazuje się, że fryzjerzy posiadają swój profil/fanpage, na którym ich klienci wyrażają swoje opinie.
Namiary na dobrego fryzjera możemy otrzymać także, wbrew pozorom, bezpośrednio ze środowiska fryzjerskiego. Nadmiar klientów u danego fryzjera może spowodować, że poleci nam on kolegę bądź koleżankę po fachu. W tym zawodzie nie zawsze bowiem wyczuwalna jest konkurencja. Na koniec pozostaje nam już tylko własna opinia.
Po wejściu do salonu nie jesteśmy w stanie ocenić umiejętności fryzjera, dlatego warto zwrócić uwagę na wnętrze pomieszczenia. Jeśli panuje w nim czystość i higiena, a na ścianach zawieszone są liczne certyfikaty, powoli zaczynamy nabierać zaufania do kwalifikacji fryzjera. Efektem finalnym jest fryzura, na podstawie której zdecydujemy, czy nasze wizyty w tym salonie będą odbywały się regularnie.

Czym cechuje się dobra kosmetyczka? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze

Z wyborem dobrej kosmetyczki jest podobnie, jak z wyborem fryzjera. Bardzo cenne są tutaj opinie innych. Kosmetyczka dba o nasz wygląd, dlatego musimy darzyć ją zaufaniem i po prostu lubić. Szukając dobrej kosmetyczki, często zwracamy uwagę na lokalizację gabinetu oraz dogodne godziny otwarcia. Ogromnie ważne jest również doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje kosmetyczki oraz czystość i higiena w salonie.
Duże znaczenie ma też aranżacja wnętrza salonu kosmetycznego. Musimy bowiem czuć się tam przyjemnie i komfortowo. Wybierając salon, warto zwrócić też uwagę na to, jak wygląda organizacja pracy kosmetyczki. Najlepiej, jeśli klientki obsługiwane są pojedynczo. Obsługa dwóch pań naraz w tym samym pomieszczeniu mogłaby zaburzyć poczucie komfortu.
Na koniec pozostaje nam ocena wyposażenia gabinetu w sprzęt, rozpiętości oferowanych zabiegów (np. masaż, regeneracja paznokci po hybrydzie czy peelingi), dodatkowych usług (np. sprzedaż kosmetyków), a także miłej i pomocnej obsługi. Wszystkie te cechy zawarte są zwykle w opiniach klientek, które znajdziemy na forach internetowych bądź fanpage’ach. Pamiętajmy jednak, by najpierw popytać znajomych, a następnie skonfrontować uzyskane informacje z ocenami innych klientek.