Drzwi klasyczne na zamówienie czy gotowe?

moric.pl moric (11) .jpg

Drzwi klasyczne są dostępne w wielu sklepach budowlanych lub salonach wnętrzarskich, które się właśnie w nich specjalizują. Co ważne, można też skorzystać z możliwości zamówienia drzwi na wymiar. Czy są one lepsze niż gotowe produkty? Lepiej wybrać drzwi gotowe czy produkowane na zamówienie?

Idealnie dopasowane

Drzwi produkowane na specjalne zamówienie są idealnie dopasowane do aranżacji wnętrza. Osoba, która je zamawia może dokładnie sprecyzować swoje oczekiwania, co do wielkości, koloru czy wzoru skrzydła lub ościeżnicy. Dzięki temu można znaleźć drzwi, które będą doskonale dopasowane nawet do otworów drzwiowych w nietypowych rozmiarach.Warto podkreślić, że są sytuacje, w których po prostu nie można skorzystać z gotowego modelu, bo nie jest on dostępny w odpowiedniej szerokości lub nie spełnia oczekiwań osoby kupującej. Dotyczy to zwłaszcza aranżacji wnętrz w starszych budynkach, które wymagają remontu lub gdy konieczne jest przygotowanie drzwi do aranżacji w pomieszczeniach zabytkowych. W takim wypadku drzwi oraz inne elementy wystroju muszą spełniać bardzo rygorystyczne wymagania, które są ustalane przez konserwatora zabytków.

Dłuższy czas oczekiwania

Drzwi klasyczne w standardowych rozmiarach najczęściej są dostępne od ręki. Oznacza to, że można odebrać je ze sklepu od razu po zakupie lub też poczekać na dostawę pod wskazany adres. Taki transport nie powinien zajmować więcej niż kilka dni. Sytuacje, w których na drzwi trzeba czekać kilka tygodni lub dłużej należą do rzadkości. W przypadku zamawiania drzwi zgodnie z własnym pomysłem czas oczekiwania na nie trudno sprecyzować. Wiele zależy od skomplikowania projektu oraz dostępności materiałów. Może się jednak zdarzyć, że na wymarzone drzwi trzeba będzie poczekać nawet kilka lub kilkanaście miesięcy. Tak długi czas oczekiwania może dezorganizować przeprowadzenie remontu. W wielu wypadkach jednak nie ma większego wyboru i po prostu trzeba poczekać. Warto jednak przewidzieć, że czas będzie dłuższy i odpowiednio go zaplanować tak, by móc w odpowiedniej kolejności przeprowadzić wszystkie prace remontowe i wykończeniowe.

Więcej informacji znajdziesz na stronie drzwi klasyczne.