Jak prawidłowo pielęgnować paznokcie?

Właściwa pielęgnacja paznokci jest bazo ważna. Pomaga ona w utrzymaniu ich estetyki i zapobiega powstawaniu nieprzewidzianych dolegliwości, na co w zasadzie zarówno kobiety, jak i mężczyźnie nie mogą sobie pozwolić. Bez względu na rodzaj wykonywanej pracy, dolegliwości związane z paznokciami często objawią się dyskomfortem w codziennie wykonywanych czynnościach. Najlepiej oczywiście mieć kontakt z dobrym gabinetem kosmetycznym. Jak go znaleźć? Poradniki zamieszczone w sieci jak http://www.pushmedia.pl/sprawdz-po-czym-poznasz-dobry-gabinet-kosmetyczny/ pomogą w znalezieniu dobrego gabinetu, wiedząc, na co warto zwrócić uwagę. Nie tylko chodzenie do kosmetyczki jest tak ważne. Należy pielęgnację paznokci prowadzić również we własnym domu. Jest to bardzo łatwe i wymaga posiadania minimum przyborów. Artykuł powie, jak się do tego przygotować.

Domowa pielęgnacja paznokci – w jakie przybory się zaopatrzyć?

Każda kobieta doskonale zdaje sobie sprawę, że dla pielęgnacji paznokci będzie potrzebować dosłownie kilku przyborów, do których należą:

 • pilniczki szklane i papierowe,
 • nożyczki do paznokci,
 • cążki do wycinania skórek,
 • blok polerski do polerowania płytki paznokcia,
 • patyczki drewniane do usuwania skórek.

Robiąc manicure w domu, te akcesoria w zupełności wystarczą i pomogą w pielęgnacji paznokci nawet bez pomocy kosmetyczki, jednakże na tym się nie kończy. Paznokcie, aby były zachowane w pełnym zdrowiu, wymagają również odżywienia ich oraz zabezpieczenia przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Co z zewnątrz może zaszkodzić paznokciom? Czynników jest bardzo wiele, ale dla przykładu można wyliczyć kilka podstawowych, które mogą bardzo szybko stać się źródłem problemów dla zdrowia paznokci:

 • praca z narażeniem paznokci na podrażnienia,
 • wykonywanie zwyczajnych czynności domowych bez stosowania ochrony paznokci,
 • kontakt z agresywnymi środkami chemicznymi.

Jak pomóc paznokciom w wypadku ich podrażnienia?

W sytuacji, kiedy nie udało się uniknąć zagrożenia i paznokcie zostały podrażnione, są wówczas dwa wyjścia, a mianowicie próbować łagodzić je, jak również powstały często ból przy pomocy domowych sposobów, albo znaleźć gabinet kosmetyczny na przykład za pośrednictwem https://www.moment.pl/paznokcie/szczecin i udać się do niego. Kosmetyczka, aby pomóc i złagodzić ból używa bardzo dobrej jakości przeznaczonych do tego kosmetyków:

 • olejki łagodzące podrażnienia i nawilżające skórki oraz płytkę paznokcia,
 • kremy o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym,
 • środki z witaminami A oraz E.

W gabinecie kosmetycznym szybciej, aniżeli w domu, można złagodzić skutki powstałych podrażnień, poza tym profesjonalna kosmetyczka, w przeciwieństwie do osoby robiącej manicure samodzielnie, zachowuje ostrożność przed przypadkowym narażeniem klientki na podrażnienia, a jeśli już do tego dojdzie, wtedy reaguje natychmiast, stosując środki przeciwzapalne, aby nie doszło do zainfekowania miejsca podrażnionego, co w domu jest trudniejsze.