Jak wybrać zawiesia linowe?

Wraz z urządzeniami dźwignicowymi używane są zawiesia linowe. Jest to niezbędne wyposażenie, które stosuje się podczas przeładunku oraz przenoszeniu różnych elementów. Producenci oferują różnego rodzaju zawiesia, które wykonane są bardzo często ze stali. Można znaleźć także zawiesia wykonane ze sztucznych włókien.

Jak dobrać linowe zawiesia?

Przed zakupem zawiesi przede wszystkim musimy określić, w jakich warunkach będą one stosowane. Jeśli zdecydujemy się na wybór zawiesi wykonanych z tkanin, to musimy pamiętać, że są one mniej odporne na warunki atmosferyczne. Najlepiej nadają się one do stosowania przy przedmiotach, które są podatne na zarysowania.

Znacznie bardziej wytrzymałe są zawiesia wykonane ze stali. Są one odporne na różnego rodzaju czynniki. Mogą być stosowane przy bardzo ciężkich ładunkach. Oczywiście rodzaj zawiesia należy dokładnie dopasować do ciężaru. Każde zawiesie posiada maksymalny udźwig.

Nowoczesne zawiesia linowe

Na rynku możemy znaleźć różnego rodzaju zawiesia. Przed zakupem należy przede wszystkim sprawdzić ich jakość. Warto wybierać produkty znanych producentów, którzy oferują produkty wytrzymałe i solidne.

Zawiesia muszą spełniać wszelkie wymogi dopuszczające je do użycia na rynku polskim i Unii Europejskiej. Stosowne atesty potwierdzają, że produkty zostały wykonane przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii oraz zapewniają bezpieczeństwo użytkowania. Jeśli zawiesia nie posiadają odpowiednich certyfikatów, to takiego produktu nie powinniśmy kupować.

Zawiesia linowe i łańcuchowe

Na rynku dostępne są różnego rodzaju zawiesia. Najczęściej wybierane są linowe. Ich popularność związana jest z niską ceną. Jest to produkt ekonomiczny i bardzo wytrzymały. Są jednak także zawiesia łańcuchowe, które sprawdzają się w nieco innych przypadkach.

Wspólną cechą zawiesi linowych i łańcuchowych jest to, iż można przy ich pomocy przenosić przedmioty o podobnym ciężarze. Mogą być one stosowane również w takich samych warunkach. Różnica pojawia się na poziomie ceny. Zawiesia łańcuchowe są droższe, gdyż można je dostosować do potrzeb pod względem długości. W każdym momencie można je skrócić lub wydłużyć. Są także łatwiejsze w transporcie i przechowywaniu. Również ich odporność na przecieranie jest większa niż w przypadku zawiesi linowych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho.