Podroże i wycieczki low-cost

Podróżowanie to marzenie wielu osób. Ze względów finansowych nie każdy może sobie na nie pozwolić lub robić to tak często, jak sobie by tego życzył. Coraz bardziej popularna staje się metoda low-cost, czyli nisko kosztowe i krótkoterminowe wypady w ciekawe miejsce. Swą popularność zdobywa dzięki niskim kosztom wypadu, szerokich możliwościach oraz krótkich terminach. Na czym polega ta metoda ? W jakie miejsca można się udać ?

Czym jest low-cost ?

Metoda ta w przypadku wycieczek polega na minimalizowaniu kosztów i wybieraniu najbardziej ekonomicznych rozwiązań. W dzisiejszym świecie pełnym promocji i biletów za kilka złotych warto przeszukać oferty dokładnie, gdyż zawsze znajdzie się tam cos ciekawego. Zamiast podróży pociągiem warto wybrać autokar a kawy w drogiej restauracji — tą z automatu. W rezultacie jedno lub dwudniowa wycieczka np. do Austrii może skończyć się popijaniem kawy nad brzegiem Dunaju. To zdecydowanie najlepsza opcja dla osób, które za możliwość zwiedzania innych krajów są w stanie poświęcić komfort podróży.

W jakie miejsca można się udać tą metodą ?

W Europie jest wiele fantastycznych i ciekawych miejsc, do których można udać się za przysłowiową złotówkę. Cały teren starego kontynentu stoi dla nas otworem, gdyż przewoźnicy oferują okazyjne bilety w różne zakątki. Warto co kilka dni sprawdzać ich aktualne oferty, gdyż dzisiaj może być to Berlin a jutro Barcelona.

Trochę trudniej jest wyjechać poza Europę, gdyż ceny są wtedy wyższe, choć nie jest to regułą. Co jakiś czas przewoźnicy proponują też tanie bilety w różne zakątki świata. Norweski tani przewoźnik oferuje bardzo korzystne ceny do USA, jeśli wykupisz bilet z odpowiednio dużym — najlepiej maksymalnym wyprzedzeniem a koszt takiej podróży w jedną stronę to tylko kilkaset złotych.

Gdzie szukać okazji ?

Miejsc, gdzie okazyjnie kupimy bilety lub zarezerwujemy nocleg, jest dużo. Przeważnie są to strony internetowe przewoźników i firm. Warto szukać zniżek bezpośrednio u nich bez pośredników. Każdy z nich oferuje w danym okresie tanie bilety w różne miejsca w Europie, a kosztować one mogą nawet kilkanaście złotych. Jeśli dobierzemy miejsce, do którego tanio pojedziemy i wrócimy, wybrać trzeba jeszcze nocleg.

Nocleg np. w Pradze można zarezerwować np. na stronach rezerwacyjnych hosteli, gdzie najtańsze opcje zaczynają się od 20 do 30 zł za noc w wieloosobowym wspólnym pomieszczeniu. Takie rozwiązanie jest idealne na jedną noc i prawie nic nie kosztuje. Warte uwagi są też portale oferujące wynajem „kanapy” czyli miejsca do spania.

Tanie wycieczki to doskonały sposób na zwiedzanie świata. Jest to zdecydowanie idealne wyjście dla tych, którzy chcą poznawać nowe kultury i miejsca, a nie zależy im na wysokim poziomie noclegu czy podróży. Za 100 zł, które wydamy na zakupy w supermarkecie czy piątkowy wypad do pizzerii możemy kupić tani bilet i wyrwać się na dwa dni pod wieże Eiffla, czy Koloseum — wypić kawę i wrócić.