Zalety akumulatorów NIMH

W ostatnich latach akumulator NIMH cieszy się bardzo dużą popularnością. Jest to akumulator z ujemną elektrodą wodorku metalu oraz dodatnią elektrodą wodorotlenku niklu.

Co to jest NIMH?

W standardowych konstrukcjach akumulatorów tego typu rozwiązania są stosowane często. Wykorzystywane są urządzeniach gospodarstwa domowego, gdzie są dobrą alternatywą dla konwencjonalnych baterii alkalicznych. Dawniej na szeroką skalę stosowane były akumulatory NICD niklowo-kadmowe. Obecnie można jeszcze je spotkać, ale są stopniowo wycofywane ze sprzedaży. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że akumulatory wodorkowo-niklowe NIMH nie zawierają toksycznego kadmu, a do tego mają większą gęstość energii.

Zakup akumulatora

Najlepiej zakupić akumulator u sprawdzonego i renomowanego producenta, który od wielu lat działa na rynku i cieszy się dobrą opinią. Dzięki temu można mieć pewność, że zakupiony produkt jest wysokiej jakości. Należy pamiętać, że standardowe napięcie rozładowania akumulatorów NIMH to 1 V. Wszędzie tam, gdzie jest zapotrzebowanie na energię to są używane tego typu akumulatory. Dużą zaletą jest wysoka gęstość energii, dlatego są stosowane jako akumulatory napędowe, czyli inaczej trakcyjne. Zbudowane są z anody ze stopu metali oraz katody. Należy podkreślić, że stop metali reaguje z wodorem i w ten sposób tworzy się wodorotlenek metalu. Takie akumulatory potrzebują jednak specjalnie dopasowanych ładowarek. Są jednak tanie, dlatego każdy może sobie pozwolić na ich zakup. Warto korzystać z produktów oferowanych przez uznane firmy. Teraz powinieneś już powiedzieć, czym jest Akumulator nimh.