Wyjazd nad morze z psem – ważne informacje

Każdy opiekun czworonożnego pupila musi mieć oczy wkoło głowy, szczególnie, gdy wyjeżdża nad morze z psem. Wtedy powinien przestrzegać odpowiednich reguł albo najlepiej zabierać kudłatego członka rodziny na specjalne plaże. W niniejszym tekście opiszemy, jak to wygląda w praktyce.

Pieski na plaży a wakacje nad Bałtykiem

Obecnie właściciele psów nie mają powodów do narzekań, bo czasy, kiedy wszędzie obowiązywał całkowity zakaz przebywania czworonogów, minęły. W Internecie nie brakuje wielu ofert noclegowych, z których mogą skorzystać turyści oraz ich włochaci pupile. To spore udogodnienie. Nie trzeba już zostawiać naszego Maxa czy Luny w domu i prosić o pomoc sąsiadów.

Jeżeli jednak ktoś planuje udać się Nad morze z psem, najpierw musi sprawdzić, czy regulamin danej plaży na pewno pozwala na przebywanie tam czworonogów. W przypadku, gdy nie jest to możliwe, będzie grozić dość wysoka kara pieniężna. Na szczęście w wielu miejscach są ustalone godziny, w czasie których zwierzę jest mile widziane.

Specjalne plaże

Często jednak opiekun psa natrafi na tabliczki z napisem: „plaża przyjazna dla zwierząt”. Wtedy bez żadnych obaw może iść tam z pupilem u swojego boku. Takie strefy spacerów są dostępne między innymi w Sopocie, Gdańsku, Łebie, Międzyzdrojach oraz na Półwyspie Helskim i Świnoujściu.

Właśnie dlatego, jadąc nad morze, warto wybrać te powyżej wymienione nadbałtyckie miasta. Bez problemu znajdziemy dokładne adresy i wejścia przeznaczone dla piesków, oznaczone odpowiednimi numerami. Co ciekawe w Gdańsku także na publiczne plaże, zgodnie z uchwałą Rady Miasta, można zabrać ze sobą psy, pod warunkiem że utrzymamy porządek i będziemy zachowywać się tak, jak trzeba.

Nad morze z psem – kilka istotnych zasad

Kiedy już dana osoba trafia na plażę z psem, przede wszystkim musi prowadzić go na smyczy i mieć przy sobie kaganiec. Konieczne jest zachowanie dużej ostrożności. Nie tylko chodzi o to, aby pies nie przeszkadzał innym plażowiczom, ale również o kwestie związane z bezpieczeństwem samego czworonoga.

Wiadomo przecież, że upały i przebywanie na pełnym słońcu są tak samo groźne dla człowieka, jak dla psa. Szybko można się odwodnić, stąd jakieś większe poidełko z wodą okaże się bardzo dobrym pomysłem. Ważne jest też przestrzeganie czystości – odchodów nie wolno zakopywać w piasku, trzeba je włożyć do odpowiedniego opakowania i zabrać z powrotem!