Szkodzenie otoczeniu

Często mówi się o tym, że musimy przestać szkodzić otoczeniu. Z drugiej strony można przypuszczać, że wiele osób zadaje sobie pytanie, jak mamy to zrobić? Jak przedstawia się sytuacja?

Nie ma jednej odpowiedzi

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, że nie jest to sprawa, w przypadku której tylko jeden punkt widzenia jest słuszny. Szkodzimy planecie na różne sposoby i wskazane jest wszystko, co w jakiś sposób zmieni nasze otoczenie na lepsze.

Za przykład może posłużyć choćby korzystanie z oferty, jaką ma PKS Wejherowo. Raczej wszyscy mamy świadomość tego, jak spaliny szkodą, ale jednocześnie jest to coś, czemu nie można w żaden sposób zapobiec. Skoro nie można zapobiec, to znaczy, że trzeba ograniczać (czyli korzystać z komunikacji miejskiej).

Mała popularność

Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym PKS Wejherowo nie cieszy się ogromną popularnością, ale najlepiej będzie, jeśli to zostawimy. Nie chodzi w tym momencie o Wejherowo – komunikacja miejska raczej wszędzie nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem (to złożony kłopot).

Jak się można domyślić, o szczegółach możemy rozmawiać dość długo. Na pewno znaczenie ma choćby to, że komunikacja miejska to dla wielu osób ostateczność. Trudno powiedzieć, dlaczego tak jest, ale to w tym momencie nie jest najistotniejsze. Nie ma też co ukrywać, że w pewnych sytuacjach skorzystanie z komunikacji miejskiej jest zwyczajnie niemożliwe.

Wzrost zainteresowania?

Jeżeli zastanawiasz się nad potencjalnym zwiększeniem zainteresowania, dobrze zdać sobie sprawę z tego, że raczej nie możemy liczyć na jakieś ogromne zmiany. Oczywiście możemy mówić o wysokiej cenie benzyny, ale przecież ma to też swoje przełożenie na ceny biletów.

Wydaje się też, że dobrze by było, aby w niektórych miejscach zadbano o standard. Nie chodzi teraz nawet o krytykę (zdarzają się różne sytuacje) – po prostu pewne propozycje nie za bardzo mają szanse na przyciągnięcie większej liczby osób. Krótko mówiąc, są ludzie, dla których potrzebny jest określony standard.