Jak bezpiecznie zapakować przesyłki?

Jak bezpiecznie zapakować przesyłki?

W dobie szeroko rozwiniętych sklepów internetowych pakowanie przesyłek stało się normą. Codziennie do klientów wysyłana jest ogromna ilość paczek i ważne jest to, by dotarły one bezpiecznie do odbiorców. Nadawca natomiast chce wysłać paczkę w taki sposób, by było to najbardziej ekonomiczne. Dlatego też sukcesem w nadawaniu paczek jest bezpieczny transport przy minimalnych kosztach za wysyłkę.

Jakie są sposoby wysyłki towarów?

Jeszcze kilkanaście lat temu przesyłki wysyłano tylko za pośrednictwem poczty polskiej. Dziś rynek usług jest bardzo dobrze rozwinięty i istnieje wiele możliwości wysyłki towarów. Statystyki wykazują, że w Polsce z każdym rokiem przybywa sklepów internetowych, a zakupy online są coraz bardziej popularne. Dlatego też nic dziwnego, że usługi logistyczne związane z wysyłaniem przesyłek także rozwijają się w zastraszającym tempie. Najczęściej nadawcy paczek korzystają z usług firm kurierskich. Ostatnio bardzo modnym sposobem wysyłania paczek stały się paczkomaty. Ich popularność wiąże się z tym, iż nie trzeba być w domu, by odebrać paczkę. Można to zrobić o dogodnej dla siebie porze z najbliższego paczkomatu. Klienci chcą mieć możliwość korzystania z różnych metod wysyłki towaru, dlatego też prowadząc sklep internetowy najlepszym rozwiązaniem jest możliwość wysyłania towarów za pomocą poczty polskiej, kuriera oraz paczkomatów.

Rozmiar paczki i pakowanie małych przedmiotów

Firmy kurierskie mają dokładne limity określające maksymalny rozmiar paczek. Dlatego też warto zainteresować się tym tematem, szczególnie jeśli nadaje się przesyłki dużych rozmiarów. Wysyłka przesyłek do paczkomatów również wiąże się z limitami, dlatego też przed wysyłką należy sprawdzić, czy dana paczka nadaje się na wysyłkę do paczkomatu. Skrytki na paczki są bowiem określonych rozmiarów i zbyt duża paczka nie zmieści się do nich. Pakowanie przesyłek niewielkich rozmiarów nie jest rzeczą skomplikowaną, lecz należy pamiętać o podstawowych zasadach. Drobne przedmioty najlepiej jest zapakować w kopertę bąbelkową, gdyż daje ona dobre zabezpieczenie zawartości podczas transportu. Jeśli w przesyłce mają być wysyłane kosmetyki lub płyny do prania należy zabezpieczyć je odpowiednio, by zawartość nie uległa wylaniu w trakcie transportu. Pakowanie przesyłek to także zwrócenie uwagi na dobre wypełnienie pustych przestrzeni w paczce. Są one bowiem głównym problemem w transporcie. Wypełniaczami mogą być ścinki gazet, woreczki z powietrzem lub kulki piankowe. Ważne jest to, by przedmiot w paczce nie przesuwał się w kartonie. Zostawienie pustej przestrzeni w paczce może spowodować uszkodzenie towaru w transporcie.

Kurierzy codziennie dostarczają do domów wiele paczek. Warto je dobrze zabezpieczyć na czas transportu, aby każdy odbiorca mógł cieszyć się z otrzymanego, nieuszkodzonego produktu.