Transport Warszawa Mediolan

Włochy to od wielu już lat jeden z ulubionych kierunków wyjazdów wakacyjnych oraz destynacja dużych przewoźników. Współpraca polsko-włoska ma miejsce na wielu płaszczyznach i dotyczy wielu gałęzi gospodarki. Import i eksport pomiędzy tymi dwoma krajami odbywa się niemal cały czas.

Import i eksport do Włoch

Do Włoch importujemy głównie produkty spożywcze, wyroby tytoniowe, niektóre maszyny, urządzenia elektryczne i produkty metalurgiczne.Z Włoch zaś importujemy wiele sprzętów, maszyn i wyrobów chemicznych. Aby import i eksport działał płynnie i bez zakłóceń, konieczne jest zapewnienie właściwego łańcucha dostaw na dystansie dzielącym Warszawę i Mediolan tj. około 1500 km. Na naszych drogach dość często można zauważyć włoskie ciężarówki, które przemierzają tę trasę dostarczając towar do stolicy naszego kraju, I odwrotnie – na włoskich autostradach wciąż mnóstwo jest polskich ciężarówek, które zaopatrują naszych włoskich przyjaciół w zamówione produkty.

Przewoźnicy turystyczni

Jeśli mowa o transporcie Warszawa Mediolan nie sposób nie wspomnieć o ofercie autokarów, które w sposób komfortowy i bezpieczny przewożą nie tylko turystów, ale również Polaków mieszkających we Włoszech czy Włochów rezydujących w Warszawie.Trasa Warszawa Mediolan licząca ponad 1500 km jest jedną z najczęściej obieranych destynacji w turystyce. Włochy to kraj bardzo popularny wśród polskich turystów, głównie ze względu na zabytki, piękną pogodę, spektakularną architekturę i bogate zaplecze gastronomiczno-rozrywkowe. Mediolan to również światowa stolica mody, co rok do roku przyciąga rzesze blogerów modowych, stylistów i innych żywo zainteresowanych nowinkami i trendami odzieżowymi.

Transport lotniczy

Również transport lotniczy na trasie Warszawa Mediolan kwitnie. Z uwagi na komfort podróży wiele osób coraz chętniej decyduje się na lot samolotem, który jest krótki i nie należy do najdroższych. Loty samolotem z Warszawy do Mediolanu są szczególnie popularne wśród kadry zarządzającej wielu firm. Rosnąca liczba partnerów handlowych we Włoszech sprawia, że z roku na rok przybywa samolotów obsługujących kierunek Warszawa Mediolan.