Specyfika zabiegu laserowej liposukcji

Liposukcja laserowa jest popularnym zabiegiem, który prowadzi do utraty nadmiernej tkanki tłuszczowej z różnych części ciała. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat jego specyfiki.

Czym jest liposukcja?

Liposukcja inaczej bywa nazywana zabiegiem odsysania tłuszczu. Polega on na usunięciu tkanki tłuszczowej z poszczególnych części ciała, w których znajduje się ona w nadmiarze. W obecnych czasach klienci najczęściej decydują się na odsysanie tłuszczu z brzucha, ale także z pośladków. Jednak możliwe jest także wykonywanie zabiegów na pozostałych częściach ciała. Liposukcja nie powinna być uznawana za metodę odchudzania, a jej ostateczne efekty widoczne będą dopiero po trzech miesiącach. Bezpośrednio po zabiegu można zauważyć jedynie minimalne zmiany, które wraz z upływem czasu będą się utrwalały. Zabiegi liposukcji nie są zalecane pacjentom otyłym, a jedynie osobom, które zmagają się z lekką nadwagą. Oprócz tego pacjent, który planuje zabieg, powinien się charakteryzować dobrym ogólnym stanem zdrowia.

Liposukcja laserowa

W obecnych czasach pacjenci mają do wyboru różne rodzaje liposukcji, podczas których odsysany jest nadmiar tkanki tłuszczowej. Jednak największą popularnością cieszy się Liposukcja laserowa – saywowclinic.pl. Liposukcję laserową można również połączyć z zabiegiem infradźwiękowym, dzięki czemu cały proces będzie efektywniejszy. Podczas zabiegu tkanka tłuszczowa jest podgrzewana przez energię lasera, co prowadzi do jej rozpuszczenia. Dzięki temu może być zredukowana. Najczęściej przez klientów odsysana jest tkanka tłuszczowa z brzucha, która zazwyczaj jest najbardziej rozwinięta.

Zalety liposukcji laserowej

Liposukcja laserowa to zabieg, który z całą pewnością ma szereg zalet. Przede wszystkim wśród nich można wymienić korzystne efekty estetyczne, ponieważ nadmierna tkanka tłuszczowa jest w skuteczny sposób redukowana. Oprócz tego zabieg liposukcji laserowej uznawany jest za mało inwazyjny i nie powoduje krwawienia oraz nasilonych dolegliwości bólowych. Zazwyczaj wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, co wpływa na zwiększenie poczucia komfortu pacjenta. Po zabiegu wymagana jest jedynie krótka rekonwalescencja, co jest zdecydowaną zaletą dla wielu osób.