Na co zwrócić uwagę podczas wyboru notesu?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru notesu?

Wiele osób na co dzień nie może obejść się bez notatek robionych na karteczkach lub w zeszycie. Dobrze mieć pod ręką notes, w którym będzie można zapisywać wydarzenia z życia, ważne spotkania i terminy, a także przemyślenia. Jak wybrać notes idealny? Na co zwrócić uwagę?

Notesy w różnych formatach

Producenci oferują szeroką gamę notesów o różnej wielkości. Jednymi z bardziej popularnych są notatniki w formacie zeszytu A5. Chętnie wybierane są także większe egzemplarze, a nawet format A4.

Dostępne są notatniki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Niektóre są uniwersalne, a inne nadają się dla pań lub panów. Dla dzieci jest duży wybór notesów z postaciami bajkowymi, zwierzątkami czy misiami. Dla osób pracujących do wyboru są eleganckie notesy w twardej oprawie.

Notatnik spersonalizowany – wyjątkowy podarunek dla bliskiej osoby

Notes może być ciekawym pomysłem na prezent. Wystarczy wybrać model, na którym można wydrukować dedykację lub zdjęcie. Wiele firm oferuje eleganckie notesy nadające się dla osób pracujących w biurach. Na okładce można wydrukować imię, a wewnątrz zdjęcie lub grafikę.

Notes spersonalizowany jest świetnym gadżetem reklamowym. Wystarczy na zewnątrz umieścić logo firmy i rozdać takie notatniki klientom lub kontrahentom.

Jak wybrać notes idealny?

Idealny notes powinien spełniać wszelkie wymagania. Jedne osoby piszą dużo i potrzebują dużych kartek. Inne wolą małe notesiki, w których można zapisać kilka krótkich zdań.

Wybierając notes, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania i grubość kartek. Również gładkość i przeźroczystość kartek ma znaczenie. Notes w twardej oprawie będzie bardziej wytrzymały od tego w miękkiej okładce, jednak warto uwzględnić jego większą wagę. Notatnik powinien być stylowy i pasować do osoby, która będzie go używać. Dobrze jest także dopasować kolor do gustu i charakteru.