Jak wybrać najlepszy salon manicure w Rzeszowie Wiemy, jak go znaleźć!

Piękne włosy i zadbane paznokcie są marzeniem każdej kobiety. Jednak zanim zdecydujemy się na profesjonalny manicure, warto rozejrzeć się, czy w naszej okolicy znajduję się gabinet, który sprosta naszym wymaganiom. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, wystarczy kierować się kilkoma zasadami podczas wyboru, a będziemy miały pewność, że nasze dłonie znalazły się w najlepszych rękach.

Po pierwsze – higiena!

Niezaprzeczalnie najważniejszą zasadą i jedną z pierwszych, na które powinnyśmy zwrócić uwagę to higiena i czystość salonu. Jest to, bowiem kryterium, które zapewni nam przede wszystkim bezpieczeństwo. Przed rozpoczęciem zabiegu, należy spojrzeć na narzędzia, którymi będzie wykonywany manicure. Cążki, kopytka, frezy powinny znajdować się w szczelnie zamkniętych opakowaniach z datą sterylizacji, otwarte tuż przed wykonywanym zabiegiem. Wszelkie akcesoria typu pilniczki, patyczki muszą być jednorazowe. A stylistka powinna na samym początku wizyty zdezynfekować nam dłonie środkiem do dezynfekcji np. (skinosept).

Po drugie – jakość!

Kolejnym wyznacznikiem profesjonalnego gabinetu będzie, jakość wykonywanych usług, najlepiej sprawdzić to na stronie salonu, zazwyczaj są zamieszczane tam wykonane prace stylistek. W odnalezieniu takiej strony pomocna okaże się wyszukiwarka https://www.moment.pl/paznokcie/manicure/rzeszow. Jeżeli uda nam się już zapoznać się z pracami, zwróćmy uwagę wówczas na to, czy lakier jest równomiernie rozłożony, czy paznokcie są równej długości i są opiłowane identycznie. A co najważniejsze czy nie są poranione skórki wokół paznokcia.

Po trzecie – umiejętności!

Jednak sam talent nie wystarczy, by mieć pewność, że zabiegu dokonuje profesjonalna manikiurzystka, tym sposobem przechodzimy do kolejnej zasady wyróżniające dobry salon, mianowicie wiedza. Istotne jest to, aby stylistka ukończyła profesjonalny kurs potwierdzony certyfikatem. Jest to bardzo ważne, ponieważ Panie po takich kursach czy szkoleniach uzyskują niezbędną wiedzę, aby w odpowiedni sposób zająć się naszymi dłońmi. Zapoznają się nie tylko z ogólną wiedzą dotyczącą budowy paznokcia, ale również wszelkich chorób mogących pojawić się w obrębie dłoni, oraz przeciwwskazań do wykonywania zabiegu manicure. Profesjonalna stylistka będzie cały czas dążyła do samodoskonalenia, będzie brała udział w różnych kursach i szkoleniach np. ze zdobień, tak by mogła sprostać rosnącym wymaganiom klientek. A dyplomy na pewno znajdą się w widocznym miejscu salonu, tak by każda z nas mogła je zobaczyć.

Po czwarte – produkty!

Wracając do kolejnych zasad dobrego salonu manicure, zwróćmy tym razem uwagę, na jakość produktów tam używanych. Nie powinny to być marki ogólnie dostępne w sklepach czy też kosmetyki „no name” jest to dla nas sygnał alarmujący. Jeżeli mamy wątpliwości, powinnyśmy same zapytać o produkt wykorzystywany do zabiegu. Skąd pochodzi, jak długo jest na naszym rynku, czy jest hipoalergiczny. Doświadczona stylistka na pewno z chęcią nam na nie odpowie.

Jeżeli wszystkie aspekty zostały sprawdzone i nie mamy do nich żadnych zarzutów, możemy w pełni oddać się w ręce manikiurzystki, a z gabinetu wyjdziemy z piękną i trwałą stylizacją, która będzie cieszyła nasze oko i wzbudzała zachwyt koleżanek.