Czyszczenie wentylacji na wysokości – do kogo się zgłosić?

Czyszczenie wentylacji na wysokości to usługa, która pozwala zapewnić bezpieczeństwo i komfort pracy w obiektach przemysłowych. Nie każda firma, która świadczy tego typu usługi posiada jednak odpowiedni sprzęt i doświadczenie, by wykonać wszystko sprawnie, szybko i bezpiecznie. Jeśli więc zastanawiacie się, do ko zgłosić się w sprawie czyszczenia wentylacji na wysokości, to z całą pewnością będziemy w stanie udzielić Wam kilku istotnych wskazówek. Czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej na ten temat.

Czyszczenie wentylacji na wysokości – co musisz wiedzieć przed wyborem firmy?

Zanim zdecydujesz się na wybór odpowiedniej firmy do czyszczenia wentylacji na wysokości w Twojej firmie, powinieneś wiedzieć kilka rzeczy. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na doświadczenie. W tym przypadku jest ono podwójnie ważne. Wynika to przede wszystkim z faktu, że całość pracy jest znacznie bardziej niebezpieczne ze względu na wysokość. W firmie muszą pracować nie tylko specjaliści od czyszczenia, ale również osoby, które specjalizują się w tego rodzaju pracach wysokościowych.

Nie można również zapominać o odpowiednim sprzęcie, który pozwoli na wykonaniu tego rodzaju usługi, dzięki niemu wszystko przebiega bezpiecznie, a proces produkcji nie musi zostać przerwany. Część firm korzysta z drabin i rusztowań, które mogą zostać ustawione w taki sposób, by nie przeszkadzać w pracy osobom znajdującym się w obiekcie. Jest to dobre rozwiązanie w bardzo wysokich obiektach. Jeśli jednak nasze kanały wentylacyjne zawieszone są na niższej wysokości niż 15 metrów, to lepszym wyjściem będzie skorzystanie z lekkich rur teleskopowych. Przyspieszy to cały proces czyszczenia i zapewni odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Operator może bowiem wykonać wszystkie zadanie z poziomu ziemi, korzystając jednocześnie z praktycznych kamer bezprzewodowych. Więcej na temat tego rozwiązania możecie przeczytać między innymi w tym artykule: https://brawent.pl/wewnetrzne-czyszczenie-na-wysokosci/ .

Co wykorzystywane jest do czyszczenia wentylacji na wysokości?

Jeśli zastanawiacie się, jakie będzie najlepsze rozwiązanie w przypadku czyszczenia kanałów wentylacyjnych, to mamy kilka sugestii, które warto wziąć pod uwagę. Generalnie, najszybszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie odkurzaczy przemysłowych z bardzo długimi rurami. Dzięki takiemu rozwiązaniu można uniknąć długich przygotowań i rozstawiania rusztowań. Należy jednak pamiętać, że takie czyszczenie sprawdza się przede wszystkim w przypadkach, gdy nie mamy do czynienia z zabrudzeniami tłustymi. Jeśli zamawiamy więc firmę do czyszczenia na wysokości, to warto sprawdzić, czy posiada sprzęt tego typu. Warto również dopytać o kamery. Z jednej strony będą to kamery inspekcyjne, ale równie ważne są kamery bezprzewodowe, które ułatwiają operatorowi sprawne czyszczenie kanałów wentylacyjnych, ponieważ wie on dokładnie, w jakim kierunku należy się poruszać. Dzięki takiemu rozwiązaniu żaden pracownik firmy czyszczącej jak i naszych pracowników nie ucierpi. Nie trzeba się również martwić o długie rury, ponieważ wykonane są one z bardzo lekkich tworzyw i zabezpieczone są również przeciwko rozłączeniu.

W przypadku takich rur możliwe jest zastosowanie specjalnych mechanizmów, które umożliwiają dotarcie do niemal każdego zakątka wentylacji. Obraz z kamery zamontowanej na końcu szczotek upewnia operatora o tym, że praca wykonywana jest w sposób prawidłowy.

Jakie są zalety wybrania firmy z nowoczesnym sprzętem do czyszczenia wentylacji na wysokości?

Wspomnieliśmy już o tym, jak ważny jest dobrej klasy sprzęt. Coraz więcej firm go stosuje, jednak warto się o tym upewnić przed zamówień takiej usługi. Dlaczego jest to takie ważne? Jakie są zalety nowoczesnego, lekkiego sprzętu? Zalet jest oczywiście wiele. W przypadku firmy lekkie rury to przede wszystkim łatwy transport i szybki montaż. Jest to również zaleta dla właściciela obiektu, ponieważ wszystko przebiega znacznie sprawniej i szybciej.

Ważne jest również to, że nie ma konieczności przerywania pracy, dzięki czemu właściciel obiektu nie ponosi strat. Pracownicy są w tym czasie jednocześnie bezpieczni, ponieważ nie spadnie na nich żaden pracownik z wysokości ani żaden ciężki sprzęt. Jednocześnie całość tych nowoczesnych systemów jest bardzo cicha, dzięki czemu praca w takich warunkach nie jest uciążliwa. Z całą pewnością warto więc postawić na specjalistów z doświadczeniem, ale i wysokiej jakości sprzętem, którzy wykonają usługę czyszczenia wentylacji na wysokości w bezpieczny i profesjonalny sposób. Nie warto zlecać takiego zadania pierwszej firmie z brzegu i tym bardziej nie warto wykonywać takiej usługi samodzielnie ze względów bezpieczeństwa.