Petardy hukowe – do czego służą?

Środki pirotechniczne są bardzo dobrym rozwiązaniem, które można wykorzystać w przypadku wszelkich imprez oraz uroczystości. Dzięki nim, można ozdobić niebo kolorowymi rozbłyskami fajerwerków lub wytworzyć kolorowy dym za pomocą rac. Trzeba też pamiętać, o specjalnych petardach hukowych, które mogą zafundować gościom potężną dawkę wrażeń.

Dlaczego petardy hukowe?

Są to materiały pirotechniczne, których celem jest imitacja wybuchu potężniejszych środków, jak granaty czy pociski. Ich siła wybuchu nie jest jednak tak duża, co sprawia że za ich pomocą nie można zniszczyć czegokolwiek (w przeciwieństwie do granatu). Celem petard hukowych jest wytworzenie jak największego hałasu oraz efektów wizualnych. W ich przypadku bardzo ważne jest zachowanie wszystkich środków ostrożności co pozwoli uniknąć zagrożenia. Warto również zwrócić uwagę na zakupy w renomowanym sklepie pirotechnicznym, aby mieć pewność co do jakości danych materiałów.

Do czego służą petardy?

Jak już wspomniano, ich celem jest wytworzenie efektów dźwiękowych. Najczęściej są stosowane na imprezach okolicznościowych czy do odstraszania dzikich zwierząt jak dziki czy niedźwiedzie. Ponadto, stanowią jeden z elementów wyposażenia prewencji stosowanych do tłumienia zamieszek oraz protestów. Petardy hukowe posiadają lot, który należy odpalić aby doprowadzić iskrę do materiału wybuchowego. W przeszłości można było dostać modele draskowe, które były odpalane w podobny sposób jak zapałki. Warto wiedzieć, że obecnie takie petardy zostały wycofane z obrotu, gdyż stanowiły dużo większe zagrożenie. Dlatego widząc, że na odpuście ktoś handluje petardami draskowymi, lepiej to miejsce omijać z daleka!

Gdzie kupić petardy wysokiej jakości?

Chcąc mieć pewność, że wykorzystywane petardy hukowe są przede wszystkim bezpieczne, warto zwrócić uwagę na to w jakim miejscu są kupowane. Przede wszystkim warto sprawdzić opinie o danym sklepie, aby nie dać się oszukać.

Kolejną kwestią jest sam towar. W niedużych sklepach czy stoiskach odpustowych, bardzo często jest możliwość kupna petard, które będą niebezpieczne. Korzystanie z takich materiałów pirotechnicznych może okazać bardzo niebezpieczne zarówno dla użytkownika jak i otoczenia. Historie z urywanymi palcami przez petardy nie są przypadkowe. Istnieją dwie główne przyczyny takich wydarzeń – alkohol i używanie niezgodnie z instrukcją obsługi.

Jaka jest cena petard?

Decydując się na zakupy w sklepie pirotechnicznym warto zabrać ze sobą większe pieniądze. Nie ze względu na wysokie ceny, ale z tego powodu, że materiały pirotechniczne potrafią być uzależniające! Chcąc kupić jedna paczkę dobrej jakości petard, zapłacimy około 20 złotych, więc jak widać, ceny nie są zbyt wygórowane.

Podsumowując, petardy hukowe są materiałami wybuchowymi, których celem jest stworzenie odpowiednich efektów wizualnych oraz dźwiękowych. Ich najczęstsze zastosowanie to właśnie imprezy okolicznościowe oraz odstraszanie dzikich zwierząt podchodzących pod budynki mieszkalne. Trzeba pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa, aby nie doznać poważnego uszczerbku na zdrowiu.